Close
Rzetelny Kwaterodawca to firma zajmująca się....

Zakopiańska spółka Polskie Koleje Linowe, do której należy m.in. kolejka linowa na Kasprowy Wierch w Zakopanem, buduje kolej gondolową nad Soliną w Bieszczadach. Właśnie zakończono kolejny etap inwestycji.
Nad Soliną trwa budowa kolei wspaniałej atrakcji turystycznej, z której będzie można korzystać już w przyszłym roku . Polskie Koleje Linowe budują kolej gondolową i wieżę widokową. Powstały już budynki oraz podpory kolei widokowe.


Bieszczady oraz Jezioro Solińskie ze względu na swój turystyczny charakter przyciągają od lat wielu turystów. Polskie Koleje Linowe właśnie w tej wyjątkowej lokalizacji tworzą atrakcyjną ofertę turystyczną, która zachwyci każdego turystę.
Kolej gondolowa będzie miała półtorakilometrową trasę przejazdu, zaczynającej się od deptaka nad zaporą w stacji Plasza, aż do Góry Jawor będzie można oglądać widoki na panoramę Bieszczad oraz Jezioro Solińskie.
W Bieszczadach zakończył się kolejny etap budowy kolei widokowej nad zaporą, który związany był z rozciąganiem liny kolei na podporach. Do prac był wykorzystane specjalistyczny dron który wzbił się na wysokość ponad 75 metrów, by rozciągnąć linę na podporach z kevlaru. Następnie założona na podpory i zamontowana została docelowa lina po której, już niedługo, poruszać się będą gondole kolei PKL.
Polskie Koleje Linowe (PKL), której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR)

Nowy ośrodek turystyczny będzie wyjątkowy ze względu na lokalizację i jedyne w skali Polski atrakcje turystyczne.
Solina i Bieszczady to bardzo popularne i często wybierane miejsca na wczasy, ferie czy weekend. Ze względu krajobrazy, dzika naturą oraz możliwość spędzenia czasu w otoczeniu przyrody przyciąga turystów z całej Polski jak i zagranicy

Powstały już dwie stacje Plasza oraz stacja znajdująca się na Górze Jawor. Powstało także wszystkich pięć podpór kolei.

Po rozciągnięciu liny dokonano także ich zaplotu, czyli połączenia elementów liny w całość. Prace związane z montażem lin trwały były ostatnim etapem budowy przewidzianym na ten rok.

Inwestycja będzie kolejnym elementem rozwoju turystyki w Gminie Solina, w Bieszczadach oraz w całym regionie Podkarpacia

W przyszłym roku zaplanowane zostały montaże sterowania, zainstalowanie kabin gondolowych, dokończenie konstrukcji wieży widokowej, prace elewacyjne i wykończeniowe, wyposażenie obiektów gastronomicznych, a także zagospodarowanie terenu ośrodka PKL Solina.